Jak zaprojektować dobrą stronę internetową

Profesjonalne strony internetowe

Zaprojektowanie dobrej strony internetowej wcale nie graniczy z cudem. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad i unikać najczęściej popełnianych błędów. Najważniejsze jest to, aby strona była szybka, przejrzysta i bezpieczna.

Treści dobrej strony WWW

Treści na stronie internetowej muszą być zwięzłe, nikt nie lubi lania wody, a przeciętny klient, który chce jedynie kupić koszulkę w sklepie internetowym, na pewno nie zechce przeczytać kilkuset zdań o produkcji tkanin i szyciu.

Teksty powinny być także napisane zgodnie z zasadami typografii panującej w internecie. Nie powinno się więc stosować CIĄGU WIELKICH LITER, które symbolizują wołanie o pomoc lub krzyk. Również błędy stylistyczne, ortograficzne i składniowe w niczym nie pomagają.

Wszelkie teksty powinny być ułożone na stronie hierarchicznie, od najważniejszego do mniej ważnych. Internauta nie powinien przewijać kilku stron w dół, aby przeczytać o czym tak naprawdę strona jest.

Ważne jest umieszczanie odpowiednich słów kluczowych, które stanowią swoisty internetowy drogowskaz do naszej witryny. Jeżeli na przykład zajmujemy się tworzeniem stron internetowych i jesteśmy z Częstochowy, najodpowiedniejszą frazą będzie zatem „strony internetowe Częstochowa”.

Strony internetowe Częstochowa

Technicznie dobra strona WWW

Strona internetowa powinna być zaprojektowana z dużą dbałością o detale. Trzeba zadbać o to, żeby prezentowała się tak samo dobrze na wszystkich wyszukiwarkach internetowych, posiadała przyjazne adresy URL oraz zawierała precyzyjne meta opisy, a więc nagłówki: description, keywords oraz title. Nie pomagają z kolei ukryte treści oraz niepoprawne linki.

Strona powinna być także zgodna z najnowszymi standardami. W innym przypadku Google może obniżać te strony w rankingu. Mogą też nie wyświetlać się poprawnie. Należy wspomnieć, że aktualnie obowiązuje język HTML5. Wszystkie nowe strony powinny być już wykonywane w tym języku. Poza językiem pisania strony, ważna jest również poprawność kodowania.

 

Dobry projekt graficzny

Dobry projekt graficzny to połowa sukcesu. Jeżeli jest dobrze wykonana, strona będzie działać poprawnie i szybko się wczytywać. Ten czas ładowanie znacznie wydłużają elementy we flashu. Zbyt ociężała strona może się czasami wczytywać kilkanaście sekund, co skutecznie zniechęca

użytkowników PCtów, nie mówiąc już o korzystających ze smartfonów czy tabletów. Warto też skompresować wszystkie obrazy.
Dobra strona powinna się wczytywać maksymalnie 5 sekund. Po tym czasie większość Internautów zamyka zakładkę.

Trzymając się tych zasad, będziemy mieć pewność, że nasza strona internetowa będzie chętnie odwiedzana przez Internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *