Jak wyszczuplić uda?

Zgrabne uda nie muszą być marzeniem. Co można zrobić, by cieszyć się piękną sylwetką? Skorzystać z kilku sprawdzonych porad, dzięki którym walka o zgrabne nogi i szczupłe uda stanie się łatwiejsza.

Co można zrobić, by wyszczuplić uda?

Możliwości jest wiele. W walce o utrzymanie dobrej sylwetki bardzo ważną role odgrywa dieta. By wyszczuplić uda, warto zadbać o regularne posiłki, spożywane w 3-4 godzinnych odstępach. Pozwoli to utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie i w znacznym stopniu ułatwi walkę z tak wielkim wrogiem zgrabnych ud, jakim jest cellulit. Dieta, dzięki której możemy spełnić marzenia o zgrabnych nogach, powinna uwzględniać obecność produktów z pełnych ziaren zbóż, owoców oraz warzyw, które są cenionymi źródłami błonnika. Ta substancja może nam w znacznym stopniu ułatwić odchudzanie, dlatego też w trakcie walki o zgrabne uda warto zadbać o to, by produkty z błonnikiem pojawiały się na naszych talerzach regularnie. W diecie na szczupłe uda ważną rolę mogą też odgrywać tłuste ryby morskie, dzięki którym można poprawić metabolizm, a tym samym – skutecznie przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.

Aktywność fizyczna

Walka o zgrabne nogi nie może się też obejść bez codziennej porcji aktywności fizycznej. Jakie ćwiczenia pozwolą nam wyszczuplić uda? Warto postawić na sprawdzone trio, czyli na przysiady, wypady i zakroki. Pomocne mogą się też okazać ćwiczenia na orbitreku oraz takie formy aktywności fizycznej, jak jazda na rowerze lub wchodzenie po schodach.

sponsorsportu.pl

Redakcja FairWeb