Jak działa Endomondo?

Endomondo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do śledzenia swoich sportowych postępów. Stworzona została z myślą o amatorach rozmaitych aktywności związanych z przemieszczeniem się. Służy więc wiernie biegaczom, rowerzystom, pasjonatom spacerów i wycieczek górskich, osobom lubiącym śmigać na rolkach czy wrotkach. Dostępna jest do pobrania zarówno dla systemu Android, jak i Apple. Jej podstawowa wersja jest darmowa, za dodatkowe funkcje trzeba już zapłacić.

Aplikacja z GPS

Aplikacja działa głównie w oparciu o GPS wbudowany w telefony komórkowe. Za ich pomocą namierza osobę uprawiającą sport oraz zaznacza przebytą przez niego trasę na mapie. Mierzy w ten sposób prędkość z wyszczególnieniem konkretnych odcinków – można więc poznać swoje międzyczasy, a więc także łatwo kontrolować sytuacje w przypadku trenowania interwałów. Po zakończeniu każdego treningu aplikacja podaje cały zestaw danych jego dotyczących: dokładny dystans, średnią prędkość, maksymalną prędkość, łączna ilość podjazdów i zjazdów, stracona ilość wody, a nawet spalone kalorie po wcześniejszym wprowadzeniu swojej wagi i wzrostu.

Możliwość oglądania treningów

Dużym plusem aplikacji jest możliwość zbiorczego oglądania swoich treningów w formie historii. Baza notuje także najlepsze osiągnięte czasy w konkretnej dyscyplinie, a także najlepsze rezultaty osiągnięte w danym roku lub danym miesiącu. Stosunkowo łatwo pozwala na śledzenie własnych progresów i porównywanie swojej obecnej formy do np. dyspozycji w podobnym okresie poprzedniego sezonu. Aplikacja daje także możliwość poglądu do treningów znajomych również korzystających z Endomondo. Ciekawymi funkcjami są także z pewnością możliwość ustalania sobie własnych postanowień, ustalania własnego planu treningowego, a także śledzenie odżywiania.

Zobacz więcej na diety-fitness.pl

Redakcja FairWeb