Niezbędna miotełka do kurzu

Miotełka do kurzu to niezbędnik każdej pani domu. I choć w większości przypadków uznawana jest za urządzenie, bez którego można się obejść, to jednak mimo wszystko warto się w nią wyposażyć, ponieważ dobra jakościowo miotełka do kurzu może zdziałać cuda!

Idealna miotełka do kurzu

Walka z osadzającym się kurzem nigdy nie będzie tak skuteczna, jak z wykorzystaniem miotełki do kurzu. To przedmiot idealny, stworzony do zbierania kurzu, a przy tym niezwykle usprawniający proces sprzątania. Wśród głównych zastosowań miotełki do kurzu wymienia się zbieranie kurzu, ponieważ specjalnie zaprojektowane mikrowłókna miotełki, doskonale radzą sobie z przyciąganiem i jednoczesnym zatrzymywaniem kurzu, który strzepnięty tradycyjną ścierką, po prostu tylko przenosi się w inne miejsca. Ogromną zaletą miotełek do kurzu jest też to, że docierają one w każdą, nawet najmniejszą szczelinę, wyciągając z niej niechciany kurz. Tak więc wbrew pozorom, to małe urządzenie jest niezwykle sprytne i przydatne podczas porządków.

Miotełka do kurzu – rodzaje

Kiedyś, miotełka do kurzu kojarzyła się głównie z naszymi babciami, które regularnie odkurzały nią ulubione przedmioty. Kiedyś mało estetyczna w wyglądzie (ot zwykła miotełka), dziś przeszła wiele transformacji, dzięki czemu an rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów miotełek do kurzu. Wśród tych najbardziej popularnych należy wymienić miotełki z mikrofibry, miotełkę teleskopową (niezwykle przydatna do sprzątania wysoko położonych miejsc), swiffer do kurzu, szczotkę lub zmiotkę do kurzu, a także miotełkę wykonaną z piór strusich lub innych (tzw. kurzawka). I tak ze względu na budowę, każdy z tych produktów posiada nieco inne zastosowanie. Bez względu jednak na to, miotełka do kurzu pozwala na ręczne odkurzanie wszystkich powierzchni, pomagając tym samym w walce z domowym kurzem.

Jak wybrać najlepszą miotełkę do kurzu?

Przed zakupem miotełki do kurzu należy zastanowić się, do jakiego rodzaju przedmiotów w głównej mierze będzie stosowana nasza miotełka. Miotełka wykonana z mikrofibry jest najbardziej uniwersalną wersją, ponieważ zbiera nawet najmniejszy kurz, a przy tym też dociera do najtrudniej dostępnych zakamarków. Ponadto tego typu miotełka nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni, a jej nakładkę bez problemu można prać w pralce. Z koeli miotełka teleskopowa świetnie sprawdza się w przypadku np. wysokich pomieszczeń. Nowa wersja miotełki, tzw. swiffer do kurzu, to z kolei specjalne wkłady do miotełki, które działają na zasadzie wywoływania ładunku elektrostatycznego, który przyciąga i automatycznie zatrzymuje kurz i brud na włóknach miotełki. Szczotka do kurzu charakteryzuje się bardzo wygodną rączką, a także specjalnym rodzajem włókien, a to wszystko powoduje, że przedmiot ten jest niezwykle praktyczny. Podobnie też działa tradycyjna, dobrze nam znana zmiotka do kurzu (gęste i miękkie włókna zmiotki przyciągają kurz). Miotełka z piór strusich (inaczej znana jako tzw. kurzawka), przeznaczona jest do delikatnych powierzchniach (porcelana, kryształy, ekrany plazmowe i inne).

Redakcja FairWeb