Czy szczotki i kartacze do brody mają realny wpływ na kondycję zarostu? Sprawdzamy! 

Szczotki i kartacze do brody to produkty, dzięki którym możesz osiągnąć lepszy wygląd swojego zarostu. Codzienne szczotkowanie to nie tylko większy komfort i lepsze samopoczucie, szczotki pomagają lepiej wystylizować brodę i nadać jej pożądany wygląd. Jeśli jesteś ciekaw jak codzienne szczotkowanie brody wpływa na zarost i jak może Ci się przydać — koniecznie zajrzyj do naszego artykułu! 

Czym są szczotki i kartacze do brody? 

Szczotki i kartacze do brody to doskonałe narzędzia do codziennej pielęgnacji zarostu, zarówno brody, jak i wąsów. Pomagają nadać włoskom określony kształt, co szczególnie przydaje się przed użyciem produktów do stylizacji zarostu. Szczotki do brody i kartacze pomagają również pozbyć się martwego naskórka i wykonać mikromasaż skóry twarzy, co poprawia krążenie. Zanim zdecydujesz się na szczotkę lub kartacz do brody, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonano uchwyt oraz włosie. Szczotki z drewnianym uchwytem są popularne ze względu na swoją trwałość, estetyczny wygląd i naturalny charakter. Często tego typu kartacze mają owalny kształt rękojeści, która znakomicie lezy w męskiej dłonie i pozwala na komfortowe szczotkowanie z wyczuciem. W ofertach są również szczotki do brody przypominające kształtem bardziej te do włosów. Kartacze do brody kupisz np. tutaj: https://dlagentlemana.pl/szczotki-kartacze-do-brody

Szczotki i kartacze — jaki wpływ na zarost ma codzienne szczotkowanie? 

Codzienne szczotkowanie zarostu wpływa korzystnie na wygląd, to już wiem — pewnie jednak zastanawiasz się, w jaki sposób się to dzieje? Z pewnością jest to efekt współwystępowania kilku czynników: 

  • Poprawa mikrokrążenia — Jedną z niedocenianych korzyści szczotkowania brody każdego dnia jest poprawa mikrokrążenia w skórze pod zarostem. Przyczynia się to do lepszego ukrwienia, a zatem lepszego odżywienia brody i jej dotlenienia. 
  • Nadanie kształtu przed stylizacją — Przed nałożeniem na zarost produktów do stylizacji, takich jak woski czy balsamy do brody warto nadać brodzie określony kształt, jaki chcemy utrwalić. Dzięki kartaczowi lub szczotce mamy taką możliwość przy okazji pozbywając sie plątaniny i nieładu. 
  • Rozczesywanie i wygładzenie — To pewnie powód, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Rzeczywiście kartacz do brody pomaga rozczesać i wygładzić zarost. Przeczesując zarost usuwamy plątaninę włosów i zyskuje on bardziej wygładzony wygląd. To szczególnie przydatne dla osób z dłuższymi brodami, które mogą łatwo się plątać. 

Szczotki i kartacze do brody 

Szczotki i kartacze do brody możemy kupić osobno lub w zestawach z kosmetykami do pielęgnacji zarostu. Najczęściej są to balsamy do brody, olejki lub szampony. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z korzystaniem z tego typu akcesoriów to warto wybrać właśnie zestaw z kartaczem i szamponem do brody, który dobrze nawilża i nie przesusza zarostu a doskonale zmywa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Z kolei olejek lub balsam do brody pomogą wygładzić i odżywić brodę. Tak zaplanowana pielęgnacja zdecydowanie dobrze wpłynie na brodę i wąsy i pozwoli cieszyć się zarostem w lepszej kondycji na co dzień. 

Redakcja FairWeb