Gdzie zlecić kalibrację alkomatu na Śląsku?

Alkomat to nie tylko urządzenie dedykowane policji i służbom mundurowym, choć wielu tak się właśnie wydaje. Okazuje się, że sięga po nie coraz więcej osób prywatnych. To bardzo dobra wiadomość, oznaczająca, że kierowcy nie chcą siadać za kierownicą pod wpływem alkoholu. Przekłada się to na bezpieczeństwo na drogach. O ile alkomat jest prosty w użyciu, jest jedna ważna kwestia – należy go regularnie poddawać kalibracji. Gdzie odbywa się kalibracja alkomatu Śląsk?

Na czym polega kalibracja alkomatu?

Na rynku znaleźć można najróżniejsze modele alkomatów. Różnią się one wyglądem, ilością funkcji, dokładnością pomiaru czy wytrzymałością. Jest jednak coś, co je łączy. To obowiązek regularnej kalibracji. Każde urządzenie zawiera sensor, który z czasem ulega deregulacji. W efekcie alkomat pokazuje nierzetelne wyniki pomiaru. Aby temu zapobiec, należy urządzenie kalibrować, tj. ponownie zestrajać sensor z oprogramowaniem. Dokonuje się tego zawsze w warunkach laboratoryjnych – nie ma możliwości, aby zrobić to na własną rękę. Na szczęście obowiązek ten nie jest zbyt uciążliwy. Kalibracja jest na ogół potrzeba co kilka miesięcy. Oczywiście, im droższy model alkomatu, tym rzadziej się będzie on rozstrajał. Nawet jednak najlepszy model na rynku musi trafić od czasu do czasu w ręce specjalistów.

Gdzie wykonać kalibrację na Śląsku?

Coraz więcej śląskich kierowców decyduje się na zakup alkomatu, co cieszy. Widać, że jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak niebezpieczna jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Kilka miesięcy korzystania z alkomatu sprawia jednak, że trzeba wykonać jego regulację. Gdzie odbywa się kalibracja alkomatu Śląsk? Świetnymi opiniami cieszy się serwis Kalibrujemy.pl, który ma swój punkt na ulicy Warszawskiej 40/2A w Katowicach. Niestety, jest on tymczasowo nieczynny. To jednak żaden problem. Wystarczy zapakować alkomat do koperty i wysłać na adres: Kalibrujemy.pl, al. Grunwaldzka 212 lok. 2/7 (I piętro), 80-266, Gdańsk. To właśnie tam znajduje się główne laboratorium firmy, która szybko i profesjonalnie dokonuje kalibracji, niezależnie od otrzymanego modelu. Właściwie działające urządzenie jest odsyłane do właściciela wraz z zaświadczeniem o dokonanej kalibracji.

Śląsk to miejsce tętniące życie, zwłaszcza jeśli mówimy o takich miastach jak Gliwice, Katowice, Zabrze czy Tychy. Widać to zwłaszcza po ruchu samochodowym. Oznacza to, że kierowcy powinni dokładać wyjątkowych starań, aby zadbać o wzajemne bezpieczeństwo na drogach. Jednym z czynników, który może obniżać czujność i prowadzić do wypadków, jest alkohol. Na szczęście alkomat chroni przed jazdą pod jego wpływem.

Redakcja FairWeb