Jak grać w statki?

Wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, jak urozmaicić czas najmłodszym. Jest to proste zadanie, jeśli jest się osobą kreatywną i ma się mnóstwo pomysłów na co dzień. Jednak nie każdy może wykazać się takimi umiejętnościami oraz umiejętnością planowania czasu. W wielu przedszkolach oraz w szkołach oferowane są dla najmłodszych zajęcia rozwijające. Ci, którzy z nich korzystają, znacznie lepiej radzą sobie z nauką pisania lub czytania. Mają także bardziej rozbudowaną wyobraźnię, co jest istotne w młodym wieku. Gdy nie wie się, co robić z dziećmi w domu, a akurat ma się czas wolny, który można przeznaczyć na twórcze zabawy, to warto zakupić odpowiednie lektury, w których krok po kroku opisane są różnego rodzaju zabawy rozwijające dla dzieci i młodzieży. Warto wiedzieć, że nic nie zastąpi czasu, jaki można poświęcić swojemu dziecku, więc warto wybierać takie zabawy, w których mogą wziąć udział minimum dwie osoby, a więc na przykład rodzic i dziecko. Jest to doskonały sposób na zacieśnienie więzi i po prostu doskonałą zabawę w najbliższym gronie.

Zabawy edukacyjne z najmłodszymi

Dla najmłodszych maluchów polecane są z reguły zabawki edukacyjne. Ich rolą jest przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają bardzo chłonny umysł, a dzięki tej metodzie są w stanie zapamiętać najwięcej, bo nie kojarzą jej z przymusem, ale z przyjemnością, jaka wynika z zabawy samodzielnej lub z opiekunem. Dla dzieci w starszym wieku zazwyczaj polecane są gry planszowe. Uczą one myślenia strategicznego i co ważne, przegrywania. Są doskonałym sposobem na nauczenie dzieci tej trudnej sztuki i błędem rodziców jest to, jeśli za każdym razem pozwalają dziecku wygrywać. Powinno ono nauczyć się, że w życiu nie zawsze jest się na wygranej pozycji, bo wówczas łatwiej zniesie porażki, które mają miejsce w życiu każdego człowieka. Warto więc przy okazji zabawy, uczyć dziecko potrzebnych umiejętności. Dobrą grą strategiczną można nauczyć dziecko planowania. Warto więc dowiedzieć się, jak grać w statki, bo jest to gra, która od pokoleń bawi dzieci w różnym wieku. A już na pewno te, które uwielbiają dreszczyk niepewności.

Jak grać w statki?

Jest to bardzo prosta gra, która polega na zatopieniu statków przeciwnika. Nie widzi się planszy osoby, która jest w przeciwnej drużynie, dlatego nie wie się, gdzie zostały umieszczone, a więc narysowane statki. Wygrywa ta osoba, która szybciej zatopi statki przeciwnika. Warto dowiedzieć się, czy dziecko będzie zainteresowane, taką formą rozrywki, a jeśli tak, to nie ma co się zastanawiać, tylko podjąć aktywność, bo dzięki niej można spędzić przyjemnie czas ze swoją pociechą. Są również dostępne różne inne gry, które można wykorzystać do tego, by świetnie się bawić na co dzień. Możliwości są wręcz nieograniczone, bo są gry nowoczesne, a także te, które zostały wymyślone wiele lat temu, ale nadal sprawiają, że czas spędzony z rodziną jest przyjemny i produktywny. Tego rodzaju zabawy pobudzają szare komórki do działania, więc warto sprawić przyjemność sobie i swojemu dziecku.

Redakcja FairWeb