Kiedy konieczna jest kalibracja alkomatu?

kalibracja alkomatu alkopatrol

Klienci, którzy z różnych względów zdecydowały się na zakup urządzeń, muszą pamiętać o tym, by regularnie odwiedzać serwis alkomatów. Sam proces kalibracji jest bowiem konieczny, by uzyskiwać wiarygodne pomiary zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego typu sprzętu korzystają policjanci, firmy z różnych branż, ale również osoby prywatne. Niezmiennie w kalendarzu należy zaplanować kalibrację alkomatu, jeśli zależy nam na efektywnym działaniu urządzenia.

Znajdź dobry serwis alkomatów

alkomaty kalibracja

Dobra kalibracja alkomatu powinna być przeprowadzona w specjalistycznym serwisie, który dysponuje wszelkimi koniecznymi narzędziami. Warto pamiętać o tym, że od poprawnego działania urządzenia w dużej mierze zależy bezpieczeństwo użytkowników drogi czy pracowników oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Kalibrację alkomatów należy przeprowadzać więc regularnie, a jeśli jest ryzyko, że na skutek eksploatacji w nieodpowiednich warunkach urządzenie nie wskazuje wiarygodnych pomiarów, należy wcześniej zgłosić się do serwisu.

Alcofind PRO X 5 PLUS

Cały proces kontrolno-optymalizacyjny ma na celu konfigurację oprogramowania, by w czasie badania sprzęt wskazywał prawidłowe wyniki. Oczywiście w profesjonalnych serwisach przeprowadzana jest także naprawa alkomatów.

Kto przeprowadza kalibrację alkomatu?

Promiler AL 8000 SILVER

Kalibracja alkomatów dowodowych w alkopatrol.pl to pewnego rodzaju odnowienie przyrządów pomiarowych, by stale utrzymywały wiarygodność, która odpowiada parametrom technicznym wskazanym przez producenta. Dlatego właśnie jednym z podstawowych aspektów staje się świadectwo wzorcowania. Jest ono szczególnie potrzebne do każdego modelu alkomatu, który znajduje się na wyposażeniu służb mundurowych. Taki pomiar za każdym razem jest materiałem dowodowym w postępowaniu sądowym i nie można dopuścić do tego, by dało się go podważyć.

Standardy do konkretnego modelu alkomatu

kalibracja alkomatu Promiler AL 8000 SILVER

By dokonać kalibracji alkomatu, należy wykorzystać specjalistyczny sprzęt. Tak zwany symulator wydziela próbkę alkoholu w odpowiednim stężeniu. Jest ona wtłaczana wraz z powietrzem przy zachowaniu właściwej wilgotności i temperatury. Wówczas widać, czy wszystko działa bez zarzutu i urządzenie wskazuje właściwy wynik. Od szeregu czynności, które trzeba wykonać, zależeć też będzie to, kosztuje kalibracja alkomatu oraz ile czasu zajmie. Profesjonalne urządzenia wymagają przeglądu co 12 miesięcy lub też wówczas, gdy wykonają określoną ilość pomiarów. Poza tym koniecznie trzeba przeprowadzić kalibrację alkomatu, gdy pojawi się na wyświetlaczu komunikat CAL lub cErr czy też mamy podejrzenia co do poprawności pomiarów.

Redakcja FairWeb