Czy uda mi się kupić SUVa do 40 tysięcy złotych?

Różne rodzaje samochodów przyciągają do siebie różne grupy wielbicieli – temu nie można zaprzeczyć. Od pewnego czasu ogromnym zainteresowaniem cieszą się tak zwane Suvy. Najprościej mówiąc są to auta łączące w sobie cechy samochodu osobowego oraz terenówki. Z tego powodu trafiają w gusta zarówno fanów szybkiej i agresywnej jazdy a także rodzin z dziećmi i psami, które chcą cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem jazdy. 
Z powodu swojej wyjątkowej użyteczności i pracy, jaką producenci wkładają w produkowanie coraz bardziej wszechstronnych samochodów tego rodzaju – ich ceny stale rosną. Czy to znaczy, że nie będziesz mógł pozwolić sobie na zakup Suva w rozsądnej i niewygórowanej cenie? Absolutnie nie! Na rynku możesz z łatwością znaleźć samochody tego rodzaju, używane i w świetnej kondycji. Nie musisz wcale zapożyczać się i kupować auta prosto z salonu aby cieszyć się urodą i funkcjonalnością. 
Suv do 40 tysięcy złotych to już bardzo realna sprawa. Nie mówimy tu też wcale o jakiś bardzo odległych rocznikach. W tej cenie możesz śmiało celować nawet w rok 2011. Nie jest to więc wcale tak odległy czas dla samochodów produkowanych z wyjątkową precyzją. To właśnie doskonałe wykonanie i funkcjonalność suvów sprawia, że nie chcą one zbyt szybko tanieć.

Szukanie samochodu

Wchodząc na stronę z ofertami używanych samochodów, możesz ustawić sobie zakres ceny, rocznika, przejechanych kilometrów a nawet predyspozycje na temat wyglądu i znajdziesz dokładnie takie wyniki na jakich Ci zależy. Czasami poszukiwania mogą potrwać trochę dłużej, czasem krócej ale z pewnością znajdziesz to czego Ci potrzeba. 
Marki takie jak Toyota, Nissan czy Volkswagen na pewno Cię nie zawiodą. 
Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze samochodu? 
Po pierwsze pamiętaj, że możesz czasami natrafić na tak zwanego bubla. Należy się ich wystrzegać. Jeżeli wyświetli Ci oferta najnowszego Nissana Juka, w cenie 30 tysięcy złotych i jednym zdjęciem – prawdopodobnie druga strona auta zupełnie nie istnieje lub też wymontowano z niego wszystko co można sprzedać oddzielnie. 
Bądźmy sceptyczni i szukajmy okazji w granicach rozsądku. Dzięki temu można oszczędzić sobie dużo czasu i niepotrzebnego zawodu.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty, zwróć też uwagę na treści dodawane przez sprzedających na samym dole ogłoszenia. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym możesz znaleźć informacje na temat ewentualnych wad i usterek w samochodzie. Kiedy już uda Ci się znaleźć ten jeden, niepowtarzalny model, koniecznie wybierz się na jego oglądanie. Przed zakupem sprzedający powinien udzielić Ci wszelkich odpowiedzi na temat samochodu. Jeżeli nie znasz się na tego typu sprawach a przy wyborze auta najbardziej interesuje Cię wygląd, zabierz ze sobą kogoś kto zna się na rzeczy. Dzięki temu, sprzedający będzie musiał udzielić wam bardziej rzeczowych informacji i z łatwością wykryjecie możliwe niezgodności. Wybór auta to poważna sprawa, która może stać się naprawdę dobra zabawą. Daj sobie czas i znajdź samochód, który idealnie spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Redakcja FairWeb