Na tym nie warto oszczędzać – wymiana rozrządu

Wiadomo, że samochód to wydatki. Ale nie tylko na paliwo. Samochód posiada wiele części eksploatacyjnych, które zwyczajnie się zużywają i trzeba je co jakiś czas wymienić. Taki charakter mają na przykład klocki hamulcowe.

Wymiana rozrządu

Pamiętać też należy, by zawczasu wymienić rozrząd (a właściwie pasek rozrządu, choć dla spokoju wymienia się cały zestaw). Producent auta określa, jak często powinniśmy to robić. Interwał wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Dlaczego nie warto zaniedbywać wymiany rozrządu? Bo jest to bardzo ważna część, od której w znacznym stopniu zależy prawidłowa praca silnika. Zerwanie się zużytego paska rozrządu może narobić poważnych szkód w silniku. Tak poważnych, że konieczny będzie jego remont, a to już koszty astronomiczne, niejednokrotnie przekraczające wartość auta. A wszystko przez niepozorny pasek, którego cena oscyluje zwykle w granicach kilkudziesięciu złotych.

Koszty wymiany

Oczywiście wymiana rozrządu to już wyższy koszt, jednak cena nie jest wysoka jak za bezproblemowe użytkowanie samochodu. Rozrząd, a zwłaszcza pasek rozrządu należy wiec traktować jak część eksploatacyjną, taką jak np. klocki hamulcowe, od których też w znacznej mierze zależy nasze bezpieczeństwo.

autocosmetics.pl

Redakcja FairWeb