PIT 2019 możesz rozliczyć online

Trwa okres rozliczeniowy PIT 2019. Z wielu źródeł docierają do nas informacje o coraz to lepszych, łatwiejszych w obsłudze i sprawniejszych programach do rozliczania podatku. Można się w tym łatwo pogubić i wybrać stronę, która wcale nie jest sprawdzona. Dlatego warto przed przystąpieniem do wypełniania PIT zapoznać się z różnymi ofertami programów. Sprawdzona strona, która działa od lat z pewnością nas nie zawiedzie i posiada odpowiednie informacje, aby móc bezpiecznie rozliczyć swój PIT.

Twój e-pit – jak rozliczyć PIT online?

Już od 15 lutego możemy dokonać rozliczenia naszego PIT-a za 2019 rok. Należy także pamiętać, że każdy z nas ma inne ulgi, inny typ PIT, dlatego każdy powinien zapoznać się z ich rodzajami i informacjami, które trzeba zawrzeć w swoim rozliczeniu. Jak co roku kilka rzeczy zmieniło się w prawie. Z tego też powodu warto zawsze przed wypełnianiem deklaracji PIT zapoznawać się z obecnie panującymi zasadami. Unikniemy tym sposobem niepotrzebnych korekt, nerwów i kłopotów. 

Od sierpnia zeszłego roku obowiązuje także „PIT 0”. Oznacza on, że osoby do 26 roku życia nie płacą podatku od przychodów. Jednak za cały okres rozliczeniowy do sierpnia podatek obowiązywał, a więc w tym roku (2020) należy rozliczyć swój PIT.

Program PIT – który wybrać?

Wybierając z różnych ofert programów do rozliczania PIT warto zapoznać się z opiniami na jego temat oraz dostępnymi informacjami. Strona e-pity.pl już od kilku lat zapewnia podatnikom pewne informacje i łatwe rozliczenie. Dodatkowo może się pochwalić certyfikatem „Najlepszy w Polsce”, co udowadnia aż 30 milionów zadowolonych użytkowników. Program jest często używany przez księgowych z całej Polski oraz zapewnia najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Strona jest przydatna nie tylko raz w roku, kiedy chcemy rozliczyć naszą deklarację. Za jej pośrednictwem wyślemy urzędowe pisma, złożymy korekty oraz wypełnimy wnioski. Czekam tu na nas wiele gotowych wzorów, dzięki którym kontakt z urzędem będzie banalnie prosty. 

Ważną kwestią jest także kompatybilność e-pity ze stroną podatki.gov, dzięki czemu możemy połączyć czekający na nas PIT oraz wysłać wszystko za pośrednictwem Internetu. Z łatwością wprowadzimy ewentualne poprawki i szybko wypełnimy deklarację. Program jest bardzo intuicyjny, dlatego poradzi sobie z nim nawet komputerowy laik. Mamy opcję aplikacji internetowej lub pobrania jej na nasz komputer. W bezpiecznej chmurze wszystkie nasze dane będą czekać na następnym rok, dzięki czemu szybko uzyskamy do nich dostęp, bez grzebania w stertach papierów. To duże ułatwienie zarówno dla indywidualnych osób, jak i większych firm. 

Coroczne rozliczanie podatku wiele osób przyprawia o zawrót głowy. Szukanie informacji, sprawdzanie danych i uzupełnianie deklaracji zajmuje wiele czasu. A wystarczy skorzystać ze sprawdzonego programu i bez żadnych problemów, z dodatkową pomocą istotnych informacji na stronie, rozliczyć PIT 2019! Jak zobaczysz, jakie to proste, z pewnością zostaniesz z e-pity na kolejne lata. 

Redakcja FairWeb