Jak zasadzić liczi?

Osoby, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, cieszą się, gdy mają możliwość zakupu działki rekreacyjnej. Niektórzy mają o tyle dobrze, że mają przydomowe ogródki, w których mogą spędzać czas z bliskimi i ze znajomymi oraz relaksować się w samotności. Jeśli jest się właścicielem ogrodu, to na pewno trzeba o niego należycie dbać. O tym, jak to robić nie mają z reguły pojęcia te osoby, które nigdy nie zajmowały się ogrodnictwem, ani pracami z tym związanymi. Nie ulega wątpliwości, że nie jest to łatwe zadanie, z którym każdy sobie poradzi. A nawet niektórzy nie planują żadnych prac w ogrodzie. Ma on im służyć tylko i wyłącznie do tego, żeby wypoczywać i się relaksować, a także, by urządzać przyjęcia dla przyjaciół. Warto jednak wiedzieć, że zarówno warzywa, jak i owoce z własnego ogrodu, smakują wyjątkowo dobrze. Ma się bowiem kontrolę nad uprawą i wie się, czy stosowało się jakieś nawozy oraz, czy produkty były pryskane. Kupując warzywa w sklepie, nie ma się tej pewności. Dlatego tak wiele osób sadzi w swoich ogrodach warzywa oraz owoce, bo chcą wiedzieć, co jedzą.

Egzotyczne drzewa w ogrodzie

Ciekawym sposobem na urozmaicenie codziennego menu oraz zaskoczenie znajomych, gdy przybędą, w odwiedzimy, jest zasadzenie egzotycznych owoców, które z reguły dostępne są tylko w niektórych regionach świata. Dlatego też ogrodnicy zarówno ci profesjonalni, jak i amatorzy, zastanawiają się, jak zasadzić liczi. Wielu z nich szuka takiej informacji na forach internetowych lub kupują specjalne książki i magazyny ogrodnicze, w których zawarte są tego typu informacje. Można w łatwy i przystępny sposób dowiedzieć się, jak należy przygotować ziemię, a także, czy owoc ten przyjmie się, gdy ziemia w ogrodzie jest próchnicza lub zasadowa. Mogłoby się wydawać, że ogrodnictwo nie jest niczym nadmiernie skomplikowanym, ale jest to mit. Wiele trzeba się nauczyć i to z reguły metodą prób i błędów, zanim dojdzie się do pewnego rodzaju perfekcji w tym zakresie. Potrzeba wielu lat, żeby nauczyć się podstaw, nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych zagadnieniach.

Sadzonki drzew

Na szczęście, gdy kupuje się sadzonki, to jest się w o tyle lepszej sytuacji, że na etykietach zawarte są informacje dotyczące tego, jak należy posadzić daną roślinę. A więc można się dowiedzieć, w jakich miesiącach należy ją zasadzić, a także jak należy ją pielęgnować. Niektóre z roślin wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w kresie zimowym. Czasem należy wykopać cebulki i owinąć je folią, a także przetrzymywać przez zimę w odpowiednich warunkach, najlepiej domowych. Niektóre rośliny są z kolei mrozoodporne, co oznacza, że nie trzeba ich wykopywać, ani nawet odpowiednio zabezpieczać, bo bez problemu przetrwają nawet bardzo niskie temperatury. Oprócz tego kupując sadzonki, warto zwracać uwagę na to, czy roślina jest jednoroczna, czy wieloroczna. Jeśli to pierwsze, to gorzej, bo oznacza to, że co roku trzeba będzie kupować nowe sadzonki i umieszczać je w miejscu starych. Warto dbać o swój ogród, żeby doskonale się prezentował i żeby cieszył oczy.

Redakcja FairWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *