Jaka jest najbardziej efektowna forma pielęgnacji zębów?

Prawidłowa higiena jamy ustnej pomimo nowoczesności, nadal pozostaje tematem często pomijanym, a nawet zniechęcającym do jakichkolwiek rozmów. Dbanie o zęby jest dokładnie tak samo ważne, jak pielęgnacja całego ciała.

Jak pielęgnować zęby?

W związku z tym pielęgnacja zębów wiąże z koniecznością przeprowadzania badań kontrolnych. Przegląd zębów u dentysty powinien być naszym rytuałem przynajmniej raz w roku, tak samo, jak usuwanie kamienia nazębnego, który u osób z tendencją do niego, może prowadzić do konieczności wizyty u dentysty co pół roku. Gromadzi się on na powierzchni szkliwa między innymi poprzez picie herbaty, czy kawy bez znaczenia, czy pije się mocną, czy też słabą. Codzienna prawidłowa higiena zębów to obowiązkowa podstawa rano, jak również wieczorem. Oczywiście samo szczotkowanie zębów nie wystarcza i dlatego wykonując fundamentalną higienę dwa razy dziennie, nie wolno zapominać również o użyciu dodatkowo nici oraz płynu. Dla zdrowego uśmiechu, warto pomiędzy posiłkami również w ciągu dnia użyć samej nici dentystycznej wraz z płynem do płukania jamy ustnej. Samo wykonywanie tych czynności nie sprawia nadal, że jest to prawidłowa pielęgnacja zębów, a to dlatego, iż należy to robić odpowiednio, dokładnie i najlepszymi preparatami. Nici dentystyczne powinno się przede wszystkim dopasować do swoich zębów, czyli do przestrzeni pomiędzy nimi. Jeśli mamy spore szczeliny między zębami, to tak naprawdę każda nić będzie dobra, jednak w przypadku bardzo ciasnego ułożenia zębów, nitka powinna być płaska tzw. taśma dentystyczna, gdyż w przeciwnym razie uszkodzimy dziąsła, a nawet zęby. Z kolei płyn do płukania jamy ustnej wybierajmy bez alkoholu, ponieważ powinien on być delikatny i ma nie drażnić dziąsła. W kwestii samej pasty bądźmy czujni podczas zakupu, aby była ona dopasowana zwłaszcza do dziąseł, ponieważ podczas szczotkowania mogą one krwawić lub być nadwrażliwe, a wiele past pomaga w leczeniu tych schorzeń. Pomimo dostępności kilku miękkości szczoteczek, zawsze wybierajmy średnią lub miękką. Jak się okazuje pielęgnacja zębów to nie lada wyzwanie dla wielu osób, które nieprawidłowo czyszczą swoje uzębienie.

Choroby zębów

Pamiętajmy, aby nie zaniedbywać stanu swoich zębów. Każde, nawet drobne z pozoru dolegliwości, mogą prowadzić do bardzo poważnych skutków takich, jak utrata zębów, a nawet choroby narządów wewnętrznych.

Redakcja FairWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *