Top 5 rad na temat pielęgnacji, z których powinni skorzystać wszyscy mężczyźni

Prawidłowa pielęgnacja włosów, twarzy i ciała jest bardzo ważna w przypadku mężczyzn. Wielu bagatelizuje niektóre kwestie, czy zaniedbuje odpowiednią higienę i nie chodzi tu o nie mycie się, a raczej unikanie stosowania kosmetyków, czy używanie nieodpowiednich kosmetyków. Poznajcie więc top 5 rad na temat pielęgnacji, z których powinni skorzystać wszyscy mężczyźni.

Top 1: Używaj szamponów dedykowanych do Twojego rodzaju włosów, a nie produktów uniwersalnych

Naszych 5 uniwersalnych rad rozpoczynamy od najprostszej, a mianowicie dobraniu szamponu do rodzaju włosów. Wielu mężczyzn nie wie, jaki ma rodzaj włosa. Oczywiście po pewnych symptomach mogą się tego domyślać. Jeśli włosy się przetłuszczają to na pewno pomoże szampon do włosów tłustych. Jednak gdy jest sporo łupieżu, to już trzeba sięgnąć po apteczny szampon przeciwłupieżowy. Jeśli włosy są suche i cienkie, to najczęściej są też łamliwe i pod tym kątem trzeba dobierać szampon. Gdy są kręcone, warto sięgać po produkty ułatwiające ich stylizację, przy czym najlepiej by były to szampony bez silikonów i parabenów. Naturalny skład przy częstym myciu włosów jest ważny. Większość mężczyzn z wyżej wymienionych powodów nie powinna stosować produktów uniwersalnych. Właściwie sprawdzą się one jedynie w przypadku mężczyzn z włosami określanymi jako normalne, albo grubymi i prostymi. Zatem generalnie żelom 3w1 mówimy nie, z małymi wyjątkami.

Top 2: Do stylizacji wybierz łatwą w użyciu pastę do włosów męskich

Mycie to jedno, ale większość męskich fryzur wymaga jednak stylizacji. Jeśli włosy są raczej rzadkie albo cienkie, to nie należy ich zbytnio obciążać kosmetykami. Można sięgnąć po pastę do włosów, ale taką na bazie wody, a nie wosku. Ta druga obciąży włosy i może spowodować problem większego wypadania. Na pewno nie należy stosować jej na co dzień, a raczej na wyjątkowe okazje. Do codziennego stosowania sprawdzi się wodna pasta do włosów męskich. Mężczyźni o kręconych włosach czy grubych włosach mogą sięgać po mocniejsze produkty i dla nich odpowiednia może być także pasta do włosów woskowa. Jednak znajdą też wodne pasty o mocnym chwycie, które sprawdzą się do ich włosów.

Top 3: Peeling ma istotne znaczenie w profilaktyce wrastającego zarostu

Mało kto wie, że z problemem wrastającego zarostu można walczyć, a właściwie go niwelować czy też zapobiegać jego pojawianiu się. Otóż kluczowe znaczenie nie ma tu wcale golenie z włosem lub pod włos, ale odblokowane pory. Dzięki temu kierunek wzrostu włosa może być prawidłowy. Dlatego każdy mężczyzna powinien zainwestować w peeling. Alternatywą może być tutaj stosowanie kartacza do brody, w przypadku panów, którzy pozbywają się tylko części zarostu. Sprawdzi się także pędzel do golenia z naturalnym włosiem, który działa w istocie jak peeling. Niemniej jednak raz w tygodniu klasyczny peeling warto wykonywać. Wśród produktów dostępne są drobnoziarniste peelingi do cery wrażliwej, jak i te gruboziarnistej do cery bez skłonności do podrażnień.

Top 4: Używaj kremu nawilżającego, bo mimo że Twoja skóra jest grubsza, to szybko się przesusza

Prawdziwy mężczyzna kremu się nie boi. Zdecydowanie warto zainwestować w krem nawilżający dopasowany do rodzaju skóry. Męskie kremy mają zrównoważony skład dostosowany do potrzeb męskiej skóry, która jest grubsza od kobiecej, ale też często bardziej skłonna do przesuszenia. Krem nawilżający może mieć też właściwości przeciwzmarszczkowe. Oczywiście kremów przeciwzmarszczkowych należy używać zanim te się pojawią. Bo gdy już są i to dość głębokie, najskuteczniejsza jest medycyna estetyczna.

Top 5: Pamiętaj o depilacji, bo w ten sposób na Twojej skórze nie namnażają się bakterie i grzyby

Na koniec mamy jeszcze jedną bardzo prostą radę. Mężczyźni! Depilujcie się! Włosy pod pachami nie są atrybutem męskości. Akurat z tej części ciała warto, a nawet należy je usuwać. Podobnie rzecz ma się ze strefami intymnymi. Po prostu pozbycie się włosów niweluje ryzyko nadkażeń grzybicznych i rozwoju bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, swędzenie, pieczenie i inne dolegliwości skórne. Tylko tyle i aż tyle.

Redakcja FairWeb